10 priežasčių kodėl perkame meno kūrinius

Daugumai žmonių patinka leisti pinigus. Ir meno kūrinių įsigijimas yra vienas iš būdų patenkinti šį malonumą. Tačiau kokios yra tikros meno šedevrų pirkimo priežastys?
Mes pabandysime rasti bent jau dešimt jų:

Tiesiog šiaip

Kartais žmonės sutrinka, kai susiduria su meno kūriniais. Ir jų veiksmai tampa neapgalvoti ir tai yra pagrindinė priežastis dėl ko meno kūrinys įsigyjamas be priežasties.

Meno kūrinys – kaip dekoracija

Viena dažniausių meno įsigijimo priežasčių. Žmonės tiesiog nori papuošti savo erdves ir meno kūriniai – puiki išeitis.

Kolekcionavimas

Taikoma tik konkrečios rūšies tapybai – antikvariniams meno kūriniams, teminei tapybai, konkretaus menininko darbams ir panašiai. Žmonės mėgsta rinkti ypatingus kūrinius įvairiems tikslams, taip pat ir tyrinėjimams ar dėl įdomumo. Kolekcionavimas yra viena iš 10 priežasčių pirkti tapybos kūrinius.

Noras parodyti kitiems

Yra tikrai malonu pademonstruoti kitiems įsigytus meno kūrinius. Todėl, visai nenuostabu, kai žmonės perka meno kūrinį ir demonstruoja jį kitiems savo privačiose erdvėse. Jeigu jau užėjote į tokias patalpas, būtinai pagirkite kūrinį. Taip suteiksite pasitenkinimo jausmo jo savininkui.

Noras išleisti atliekamų pinigų sumą

Kai kurie žmonės yra tiek turtingi, kad nebesugalvoja kur išleisti savo pinigus. Tokiais atvejais išskirtinis meno kūrinio įsigijimas yra būdas pajausti pirkimo malonumą.

Pagarba menininkui

Yra didelė tikimybė, kad žmogus iš tikrųjų yra didelis kažkurio vieno menininko gerbėjas ir jis siekia turėti kiek įmanoma daugiau jo šedevrų. Todėl nenuostabu, kai populiaraus šiuolaikinio menininko darbai gali kainuoti daugiau nei antikvariniai meno kūriniai.

Naujų namų erdvių užpildymas

Nauji namai dažnai turi lygias, švarias ir pakankamai nuobodžias sienas, kurios tiesiog prašosi “kompanijos”. Interjerui tinkamo paveikslo įsigijimas yra vienas tinkamiausių būdų pagyvinti erdves.

Prisiminimai

Paveikslai gali atspindėti kažką svarbaus jo pirkėjo prisiminimams, kaip kokį asmenį, įvykį ar aplinką. Todėl dažnai žmonės siekia išsaugoti prisiminimus paveikslų pagalba.

Brand’o sekimas

Kūrinių, sukurtų mėgstamų įžymių žmonių, pirkėjas dažnai suteikia sau malonumo, įsigydamas konkrečios įžymybės darbus.

Investicija

Labiau mėgstantys rizikuoti žmonės, dažnai galvoja, kad konkretus meno kūrinys ateityje gali kainuoti šimtus kartų daugiau, todėl noriai investuoja savo pinigus, tikėdamiesi didesnės grąžos vėliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *